Školička

V naší školičce pro štěňata a mladé pejsky postupně naučíte svého psa základům přivolání, chůze na vodítku, poloh, odložení a vůbec slušnému chování. Naučíte se, jak se stát pro pejska zajímavým a jak s ním pracovat tak, aby vás oba cvičení bavilo.

Používáme téměř výhradně pozitivní metody motivace a komunikace se psem.

Jarní školička bude zahájena 6.4.2024 teoretickou hodinou.

Přihlášky zasílejte na vycvik@zkohostivice

Do školičky se lze přihlásit na mailu vycvik@zkohostivice.cz

PLÁN VÝCVIKU:

Plán je víceméně rámcový, operativně je přizpůsobován schopnostem týmu (psovod a pes)

1. teoretická lekce

Seznámení se základními principy výcviku, motivace, odměňování psa – správné načasování (velmi důležitý moment), signál pro odměnu a velikost odměny. Tato hodina je čistě teoretická, psy k ní nepotřebujete, nechte je doma.

V následujících pěti praktických lekcích si vysvětlíme základy přivolání, chůze na vodítku, povely „sedni“ a „lehni“ a základy pro dlouhodobé odložení (povel „zůstaň“), pejsek se naučí počkat na Vás v odkládacím kotci, Vy se naučíte správně a včas ho odměňovat (protože to, co je odměna, vždycky určuje pes).

O vaše pokroky se každý týden budou starat vlídné instruktorky Radka Dacejová, Milada Černá, Dana Budíková a Pavlína Fousková, příležitostně také ostatní instruktoři.

Co budete potřebovat? 

  • psa
  • obojek – řetízkový nebo jakýkoli, z kterého se pes nevyvlékne
  • vodítko – ne flexi, to je nepohodlné a nepohotové
  • granule nebo pamlsky, které pes opravdu chce a které snadno a rychle slupne
  • rvaví pejsci a agresoři by měli mít i náhubek
  • dobrou náladu a hodně trpělivosti

 A nejdůležitější rada na závěr:

Nepočítejte s tím, že budete mít za 6 lekcí vycvičeného psa!

Mimo hodiny na cvičáku budete muset s pejskem pracovat i doma. 6 týdnů je opravdu velmi málo pro výcvik psa, ale dostatek na to, abychom položili základy pro další společnou práci. Každý pejsek je originál, různě rychle chápe a především každému z nás jinak dlouho trvá, než se naučíme jak psovi vysvětlit, co po něm chceme a jak správně načasovat odměnu. Od toho se odvíjí pokrok ve výcviku. Pokud se nestihnete naučit všechno, školičku si lze zopakovat nebo se můžete stát členy naší ZKO a docházet na výcvik pod vedením instruktorů celoročně.

Těšíme se na Vás!