Jarní Hostivice

Rozhodli jsme se uspořádat po delší době zas nějakou akci, tentokrát jarní závody v Rally obedience. Datum připadlo na 25. březen.

Po sérii seznámení s novým sportem a „zkoušek nanečisto“ jsme se konečně dočkali závodu. Počasí nám vzhledem k roční době relativně přálo – byla sice zima, ale po týdnu vyplněném deštěm a sněžením to byla příjemná změna. Závodníků se sjelo celkem 50, v nuličkách 12 a v zetkách 38. V nuličkách bylo možno vést psa na pamlsek a odměňovat průběžně, při každém statickém cviku. Viděli jsme několik špičkových výkonů mladých pejsků, paní rozhodčí byla nesmírně milá a vstřícná.

V kategorii RO Z nakonec nastoupilo jen 35 týmů a i tam byly výkony různorodé – některé moc krásné, jiné s chybami, nicméně atmosféra závodu byla pohodová a psovodi i psi si to celkem užívali. Chyby pramenily vesměs z taktiky psovoda nebo přílišného nadšení psů.

V neoficiálních nuličkách vyhrála Daniela Borůvková s malou kníračkou Miou s 98 body, 2. skončila Milada Ledvinová s choďačkou Fugie s 92 body a 3. byla „domácí“ Alča Pupalová s Denym, získali 84 bodů.

V Zetkách byly výkony naprosto skvělé, na prvních 3 místech s 97 body rozhodoval čas. Vyhrála Iveta Sadílková s malinoiskou
Arsenic na 2. místě skončil Tomáš Veselka se stafbulíkem Arwen a 3. místo vybojovala Nataša van Wyk s novofundlačkou Darling Bear.

Všichni závodníci dostali drobné ceny a upomínkové předměty, na umístěné pak čekaly krásné poháry a báječné psí ceny. Pamí Monika Bystrianská nám všem udělala nádherné fotky zde

Už teď plánujeme a těšíme se na podzimní zkoušky nebo závody..